Tabela

Tabela

Tabela

Tabelalar uzun yıllardır reklamcılığın vazgeçilmez parçalarından birisidir. Günümüzde tabela yapımında çok sayıda malzeme kullanılabilmektedir. Bunun sebebi tabelanın kullanılacağı alanların farklılık göstermesidir. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda farklı ebatlarda ve farklı renklerde üretilebilmektelerdir. Örneğin bir dış mekân için tasarlanacak tabelanın iç mekandaki ile aynı olması fark edilebilirliğini azaltacaktır. Bununla birlikte dış mekânda kullanılan tabelalar daha dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Hastane için kullanılan tabelalar hakkında yönetmelik bulunmakta olup belirli kurallar çerçevesinde yapılabilmektedir. İş yerleri için yapılacak tabelalar yaratıcı çözümlere yer verir yön tabelaları insanların tamamen dikkatini çekmeye ve yöneltmeye yönelik olarak yapılırlar. Tabelalar mutlaka en kaliteli malzemelerden yapılıyor olmalıdır. Sizi piyasadaki diğer firmalardan ayıracak dikkat çeken tasarımlara imza atacak profesyonel ekipler ile çalışmak çok önemlidir.

Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Tabelalar ışıklı ve ışıksız olmak üzere çeşitli özelliklere sahip şekilde üretilmekteler. Çoğunlukla dış mekânlarda tercih ediliyor olsalar da iç mekânlarda da tercih edilmekteler. Özellikle hastane ve AVM’lerdeki iç mekânlarda yönlendirme amaçlı çok sayıda kullanılabilmektedir. Tabelaların reklam konusunda etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Bu sebeple ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir ekiple tasarım yaparak en etkili sonucu alabilirsiniz. Tabela çeşitlerinden birisi olan pleksiglas tabelalar kalitesi ve maliyeti ile en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. Krom tabelalar da yine kaliteli ve çok tercih edilen çeşitlerden. Alüminyum bunun için kullanılan en eski malzemelerden olup hala tercih edilmekte olan kaliteli malzemelerdendir. Dijital baskılı tabelalar teknolojinin ilerlemesi ile üretilmeye başlanmıştır. Dilenilen görseller dijital ortamda tasarlanıp tabelaya aktarılmaktadır. Gravür, yönlendirme, cam kaplama, branda, uyarı tabelaları gibi çok sayıda ihtiyaca yönelik çeşitlerde üretilmektedir.

Işıklı Tabela Nasıl Yapılır?

Işıklı tabelalar günümüzde en çok tercih edilen tabela çeşitlerindendir. Aydınlatma sistemlerinin kullanıldığı bu çeşitler dikkat çekici özelliği sebebiyle tercih edilmektedir. Uygun fiyatlara iyi bir reklam ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzaktan bile rahatça fark edilebilecek özelliğe sahiptirler. Bu sebeple alıcıyı doğru bir tasarımla yapıldığı takdirde kendisine çekmektedir. Bu tabelalar için ışığı geçirmekte olan malzemeler tercih edilmektedir. Pleksi bunun için en çok tercih edilen malzemedir. Pleksiler kalite itibariyle çok değişiyor olmasa da çekme ve dökme çeşitleri bulunmaktadır. Işığı geçirme performansı göz önünde bulundurulduğunda dökme pleksi ideal bir seçim olacaktır. Totem tabelalara, çatı, cephe tabelaları ve yol tabelaları da ışıklı yapılabilmektedir. Led bu tabelalar için en çok tercih edilen aydınlatma ürünüdür. Floresana göre çok daha tasarrufludur. Ayrıca uzun ömürlü bir alternatiftir. Ayrıca floresanlardaki gibi kolayca kırılma tehlikesi bulunmamaktadır.

Kutu Harf Tabela Nedir?

Kutu harf tabela yine sektörün en ihtiyaç duyulan ürünlerinden birisidir. En dikkat çekici reklam tasarımlarından olan kutu harf formundaki bu tabelalar çeşitli malzemelerle üretilebilmektedir. Fakat en çok pleksi kullanılarak imal edilmektedirler. Bu durum üzerinde pleksinin kolay işlenebilirliği büyük rol oynamaktadır. Sivri olmayan pleksi yapım aşamasında tehlike arz etmemektedir. Bununla birlikte kolayca kesilebilmektedir. Dökme pleksi adı verilen difüzörlüpleksi ışığın kullanıldığı tabelalar için vazgeçilmez bir üründür. Işığı homojen yaymaktadır ve kutu harf tabelaların da bu şekilde fark edilirliğini artırmaktadır. Plastik bir cam formunda olabilmekte olan bu malzeme camdan daha dayanıklıdır. Şeffaf bir görüntü verilmek istediğinde kullanılabilmektedir. Kutu harf tabelalar hemen her yerde kullanılabilir çeşitlerdendir. Pleksiye ek alüminyum, pirinç, krom gibi malzemelerden de imal edilmektedir. Işıklı veya ışıksız üretilebilmektedirler. İç ve dış mekânlarda paslanmaz özelliği sayesinde rahatlıkla tercih edilebilmektelerdir. Siz de en kaliteli ve dikkat çekici tasarımların uygun fiyatlarla buluştuğu tabelalar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Tabela İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ