Araç Giydirme Modelleri

Araç Giydirme Modelleri

Araç Giydirme Modelleri

Araç giydirme modelleri araçların üzerine firmayı yansıtan reklam çalışmalarının çeşitli şekillerde yapılması şeklinde tanımlanır. Söz konusu olan araçların giydirme aşaması araç kaplama şeklinde de ifade edilebilir. Bu araçların kaplaması ile firmalarını yansıttıkları bilinir bu yüzden de araçların giydirilme aşamasının uzman kişiler tarafından yaptırılması tavsiye edilir. Araç giydirme işlemlerini alanında uzman kişilerde yapmazsa hem aracınız bu durumdan zarar görecektir hem de firma sahipleri istedikleri amaca ulaşamayacaktır. Buna ek olarak firma sahiplerininileriki zamanlarda reklam değişikliği veya reklam sökülmesi taleplerinin gerçekleşme aşaması da sorunlu bir şekilde ilerleyecektir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için araç giydirme konusunda uzman kişilerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Alanında uzman kişiler araç giydirme işlemlerini araca hiçbir şekilde zarar vermeden gerçekleştireceklerdir.

Araç Giydirme Modellerinde Kullanılan Folyolar

Araç giydirme modelleri hakkında araştırma yapan birçok firma bulunur. Bu firmaların seçebileceği üç farklı folyo modeli vardır. Bu modeller arasında hem fiyat hem de özellikler bakımından firmalar kendilerine en uygun olan folyoyu seçmektedirler. Aşağıda bu firmaların seçebileceği folyolar ve özellikleri vardır.

Cast folyo; araç giydirmede kullanılan folyo modelleri arasında en çok tercih edilen modeldir. Bu folyonun belirgin özelliği çok ince ve esnek olmasıdır.

Yarı cast folyo; araç giydirme modellerini uzun ömürlü olarak tercih eden kişilerin kullandığı folyo modelidir. Bu folyonun araç giydirmede kanalların olduğu bölgelerde kullanılmaması gereklidir.

Düz yüzey folyosu; bu folyoyu tercih etmek isteyen firmaların araçlarının yüzeylerinin düz olması gereklidir. Bu folyo çeşidi genellikle kamyonet kasaları ve tırların dorselerinde kullanılır. Diğer folyolarla kıyas yapıldığı zaman bu folyonun daha zayıf ve özelliksiz olduğu kanısına varılır.

Araç Giydirme Modellerinin Özellikleri

Araç giydirme modelleri firmaların sıklıkla kullandığı bir reklam alternatifidir. Bu alternatifi tercih eden firmaların seçebileceği üç farklı model vardır. Firmalar bu modellerin özelliklerine ve fiyatlarına dikkat ederek kendilerine en uygun olan araç giydirme modelini seçmektedirler.

Araç giydirme modellerinin arasında bölgesel araç giydirme bulunur. Bu modelde aracın tamamı değil de bazı kısımları kaplanır. Quadro araç giydirme modelinde aracın her yeri kaplanır. Renk değişim araç giydirme işleminde ise aracın istenilen renkte her yerinin boyanması söz konusudur.

 

 

DİĞER BLOG / DUYURU