Kutu Harf

Kutu Harf

Kutu Harf Tabela

İyi bir tabela mutlaka tasarımı ile dikkat çekmelidir ve görünümü estetik olmalıdır. Bu tariflere uymakta olan kutu harf tabela en çok tercih edilen çeşitlerden birisidir. Son yıllarda en popüler tabela çeşitlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kutu harf tabelalar farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Dış mekânlarda dayanıklılığı ile uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Bununla birlikte renk seçenekleri bulunmaktadır. Renkli olmalarının yanı sıra şeffaf ve gold olarak da tasarlanabilmektedirler. Hemen her alanda tercih edilebilen bu tabelalar iç mekânlarda da çok sık kullanılmaktadır. Her işletmenin tercih ettiği bu tabelalar farklı ihtiyaçlara başarıyla cevap veren tasarımlara yer vermektedir. Dikkat çekmek isteyen ve görünürlüğünü artırmak isteyen işletmeler bu tabelaları tercih etmektedir.

Kutu Harf Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Tabelalar rengi ve tasarımı ile işletmeye müşteri çekmekte olan bir özelliğe sahiptir. Fark edilebilirliği artırması ve merak uyandırması gereklidir. Özellikle açık havada en çok dikkat çeken tasarımlar kutu harf tabela ile oluşturulmaktadır. Üç boyutlu olması sebebi ile daha hızlı fark edilebilmektedir. Bu tabelalar bu görünüme ek ışıklı olarak da üretilebilmektedir. Gündüz ve gece daima görünebilir bir tabela yaptırmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi olmaktadır. Bununla birlikte renkli ya da şeffaf formda tercih edilebilmektedir. Pleksi kutu harf tabelalar ise en çok tercih edilen çeşitlerdendir. Çünkü pleksi uzun ömürlü ve kaliteli bir tabela için gerekli olan özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca ışıklı tabela tercih edenler için uygun bir malzemedir. Dökme pleksi ışığı tabelanın her yerine homojen olarak dağıtmaktadır. Bunun sonucu olarak estetik bir görünüme ulaşılmakta ve tabela istenilen amaca hizmet edebilmektedir. Kutu harf formundaki tabelalar pleksi dışında alüminyum malzemeden de üretilebilmektedir. Bunun yanında krom ve pirinçte bu tabelaların yapımında tercih edilen malzemelerdendir.

Kutu Harf Tabela Nasıl Yapılır?

Tabelalar ciddi bir tasarım ve üretim sürecinden geçmektedirler. Kutu harf tabela da aynı şekilde üzerinde ayrıntılı bir çalışma gerektirmektedir. Diğer tabela çeşitlerine göre biraz daha zahmetli bir imal süreci bulunmaktadır. Tek tek şekil verilmekte olan harfler 3 boyutlu olacak şekilde çıkarılmaktadır. Bununla birlikte istenilen tasarıma uygun görüntüyü vermek gerekmektedir. Işıklı veya ışıksız olarak yapım aşamasında farklılık bulunabilmektedir. Malzemenin çeşidine göre yapım aşaması da değişiklik göstermektedir. Pleksiden yapılmakta olan tabelalar daha kolay bir şekilde üretilmekteler. Kromdan yapılan kutu harf tabelalar için lazer makinalarından yardım alınmaktadır. Fileli yapılacağı takdirde şeritler kesilmektedir. Kesilen şeritler yapılan kutu harflerin üzerine lehim ile kaynatılmaktadır. Krom tabelalar için de faydalanılan pleksiler tabelanın ön yüzeyinde cam görevi görmek üzere kullanılır. Bu sayede tabela ışıklı ise ışığı daha iyi yansıtabilecektir. Pleksiden yapılacak tabela için ise CNC makinalar kesme işleminde tercih edilmektedir. Yapıştırma işlemleri gerçekleştirerek tasarlanan bu tabelalar herhangi bir lehim işlemi olmamasına rağmen oldukça dayanıklı olmaktadır. Işıklı ise ardından led döşemesi yapılmaktadır.

Kutu Harf Tabela Kullanım Alanları

Geniş bir kullanım alanı bulunmakta olan kutu harf formundaki tabelalar oldukça revaçtadır. Özellik 3 boyutlu ve ışıklı olan çeşitleri hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Kaliteli ve dikkat çekici tasarımlara yer vermektedir. Kutu harf tabela için kurumsal firmalardan küçük işletmelere dek geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Dış mekânlarda paslanmaz malzemeden üretilen çeşitleri rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aydınlatma sistemleri de su geçirmez özelliğe sahip olanlardan seçilerek her mevsim koşuluna başarıyla meydan okuyan tabelalar üretilmektedir. Siz de işletmeniz için en dikkat çekici tasarımların kaliteyle buluştuğu tabelalar yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kutu Harf İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ